Ski areál Lipno-Kramolín

Základní informace o areálu

Nadmořská výška: 708-900 m.n.m.
Sjezdové tratě: 12.3 km
Zasněžové tratě: 1.3 km
Večerní lyžování: 0 km
Počet lanovek/vleků: 7
Běžecké tratě: 38km
Provozní doba: 00:00-00:00

Mapa střediska

Webkamera

Kontakty

aktuální informace z areálu Areál: v provozu Aktuální teplota: -°C Vleky & lanovky: 2 / 7 Sjezdovky: 0 km / 12.3 km Běžecké tratě: 0.0 km / 38 km
sněhové zpravodajství Nový sníh: 0 cm Sníh na sjezdovkách: - Sníh mimo sjezdovku: - cm Typ sněhu: -

Středisko - Lipno-Kramolín

Nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno, jediné pětihvězdičkové středisko v Jihočeském kraji, je nejkomplexnějším rodinným lyžařským areálem v České republice. Čekají na Vás perfektně upravené, bezpečné a zasněžovanésjezdovky o celkové délce 8,3 km, špičkově vybavená výuková hřiště spojízdnými koberci, tři čtyřsedačkové lanovky, skicrossová dráha i snowpark.


Novinky 2013/2014

Se spoustou novinek přichází Skiareál Lipno do letošní zimní sezóny 2013/2014. Lyžaři se mohou těšit na věrnostní systém, slevy v kartě hosta Lipno Card, elektronický skipas, rozšíření možností zážitkového lyžování a apres ski aktivit.
Skiareál Lipno si i pro letošní sezónu udržel oprávněně pozici top střediska v České republice – aktuálně je na třetím až čtvrtém místě žebříčku. Nabídka lyžování v kombinaci s dalšími aktivitami a zážitky je tak největší a nejrozmanitější v České republice.LIPENSKÝ ŽOLÍK – Skipas ZDARMA
Chceme odměnit všechny naše věrné zákazníky, kteří se na sjezdovky opakovaně vracejí. Připravili jsme pro ně Lipenského žolíka, COŽ JE VĚRNOSTNÍ SKIPAS, který bude mít lyžař celou sezónu u sebe. Po pátém zakoupeném jednodenním skipasu má nárok na šestý jednodenní tarif zdarma. Čím více lyžujete, tím více šetříte.ZDARMA FOXPARK, PARKOVÁNÍ, SKIBUS, ZÁŽITKOVÝ SLALOM, SKICROSS...
Dbáme na to, aby vám nevznikaly vícenáklady a lyžování bylo co možná nejpohodovější. Oproti ostatním areálům máte nárok na spousty služeb, které jsou zcela ZDARMA.

I letos bude zdarma vstup do Foxparku kapitána Lipánka, což je největší výukové lyžařské hřiště v České republice. Děti tu mají mnoho podnětů jako jsou například pohádkový slalom, nově připravované doupě lišáka Foxe, lyžařský kolotoč, barevné postavičky zvířátek a mnoho dalšího.

ZDARMA zůstává i velkokapacitní parkoviště přímo u areálu. Zaparkuje zde opravdu KAŽDÝ. V případě jeho naplnění jsme schopni kapacitu operativně rozšířit.

ZDARMA je rovněž skibus, který spojuje skiareál Lipno s ubytovacími zařízeními a dalšími atrakcemi v místě – tedy vodním rájem Aquaworldem Lipno, Hopsariem Lipno, squashem, bowlingem či promenádou s restauracemi.

ZDARMA jsou opět skicrossové dráhy – hit loňského roku a ZDARMA je rovněž letošní novinka zážitkový slalom.

ELEKTRONICKÝ SKIPAS
Letos spustíme další novinku, a tím je možnost nákupu skipasu přes internet. Tím vyhovíme všem našim zákazníkům, kteří se nechtějí zdržovat nákupem skipasu u pokladen. Stačí, aby si koupili při první návštěvě skipas s unikátním číslem a na něj již si budou moci další tarify dobíjet přes web.
S LIPNO CARD UŠETŘÍTE STOVKY KORUN
Skiareál Lipno se v letošní sezóně ještě více rozhodl podpořit kartu hosta Lipno Card a vložil do ní slevy, při kterých ušetříte stovky korun při nákupu vícedenního lyžování.
I) Po celou sezónu bude platit sleva 5 procent na skipas od jednoho a půl dne a výše.
II) V lednu ušetříte ještě více – od 6.1. do 31.1. 2014 bude platit mimořádná sleva 20 procent na skipasy od tří dnů a výše. Přitom stále platí sleva 5 procent na skipasy od 1,5 dne a výše.
III) V mimosezóně bude sleva na skipas již od dvou dnů a výše 20 procent a pět procent na 1,5 dne a výše.
IV) Další peníze ušetříte, pokud si půjčíte vybavení v půjčovně Intersport Rent, která poskytuje slevu při půjčení ve výši 10 procent na skipas. Zde se slevy sčítají a sleva bude tedy 15 nebo 30 procent podle období a výše výpůjčky, respektive skipasu.
DĚTI, SENIOŘI A HANDICAPOVANÍ LYŽUJÍ ZA 20 KČ
I pro letošní sezónu zachoval Skiareál Lipno velmi zvýhodněné ceny pro děti do šesti let, seniory nad 70 let a handicapované s průkazem ZTP/P a jejich průvodce. Lyžovat budou pouze za manipulační poplatek 20 korun, a to po celou sezónu.

SLAVÍTE? - NA LIPNĚ ZA DVACKU

Skipas za 20 korun získají i ti, kteří v době jeho nákupu mají narozeniny nebo slaví svátek. Po předložení dokladu mohou ten den lyžovat za 20 korun. Služby v loňském roce využilo mnoho lidí.
NOVÁ KAVÁRNA A REGIONÁLNÍ POTRAVINY
V Lipně nad Vltavou se můžete občerstvit ve více než 20 restauracích, kaváren či bufetů s rychlým občerstvením. Jen přímo v areálu jich je 9. Letos nabídku obohatila nová kavárna a cukrárna, která nabízí kromě sladkých pochutin i požitek z několika druhů kávy. Restaurace Lanovka připravuje také, že jedno jídlo denně bude vždy regionálně zaměřené a vyrobené z lokálních produktů.
ZÁBAVA KAŽDÝ DEN
Skiareál Lipno je výjimečný i množstvím pořádaných akcí v průběhu sezóny. K tradičním patří Vítání hostů každou neděli, sobotní odpolední hry s maskotem Lišákem Foxem s možností výher, malování na obličej a fotografování a čtvrtek tradičně již patří závěrečným závodům lyžařské školy Skischool Lipno. Mezi velké akce můžeme zařadit Zahájení zimní sezóny plánované na 14. prosince, 8. narozeniny maskota Lišáka Foxe, masopust na lyžích, velbloud na lyžích, stavění sněhuláků a různé další předváděcí akce s možností vyzkoušet si lyže různých značek. V přípravě jsou i koncerty


Na své si přijdou také milovníci běžeckého lyžování. Strojově se upravuje 40 km běžeckých stop, které vedou nádhernou šumavskou krajinou. Za mrazivého počasí mohou návštěvníci Lipenska vyměnit lyže za brusle a užít si jedinečné přírodní kluziště. Lipno nad Vltavou a Frymburk na zamrzlé hladině Lipenského jezera upravují 6 – 8 m širokou a 11 km dlouhou dráhu doplněnou o půjčovnu bruslí.

U bezplatného centrálního parkoviště přímo u lanovky naleznete restaurace, après ski-bary, lyžařskou školu, půjčovnu, skiservis a další služby. V těsné blízkosti se nachází Aquaworld, Hopsárium, bobová dráha, animační programy, bowling, wellness a sportovní hala. Skiareál Lipno je díky ubytovací kapacitě 3500 lůžek v okolí sjezdovek skvělou volbou pro rodinnou zimní dovolenou. Ubytování Lipno nad Vltavou – vyberte si z široké nabídky ověřeného ubytování na Hotel.cz. Garance nejnižší ceny.. Nechcete-li pobývat v hotelu, v této lokalitě je snadné vybrat i některý ověřený penzion Lipno nad Vltavou.
Hory.cz
  • Kompletní informace o sněhových podmínkách
  • Informace o sněhových podmínkách na sjezdovkách
  • Informace o sněhových podmíkách na běžeckých tratích
  • Přidat komentář
30.12.
Sdílet
Sdílet komentář na Facebook
Zprávy od lyžařů

Libor (vloženo 30.12.2018 17:36)
(Lipno-Kramolín)

"Za hodně peněz opravdu velmi málo muziky."

14.11.
Sdílet
Sdílet komentář na Facebook
Zprávy od běžkařů

Pavel (vloženo 14.11.2012 15:35)
(Lipno-Kramolín)

"U Brandýsa nad Labem dnes jenom jinovatka a -2°C. Na běžky to ještě dlouho nebude :)"

30.12.
Sdílet
Sdílet komentář na Facebook
Zprávy od lyžařů

Libor (vloženo 30.12.2018 17:36)
(Lipno-Kramolín)

"Za hodně peněz opravdu velmi málo muziky."

14.11.
Sdílet
Sdílet komentář na Facebook

Pavel (vloženo 14.11.2012 15:35)
(Lipno-Kramolín)

"U Brandýsa nad Labem dnes jenom jinovatka a -2°C. Na běžky to ještě dlouho nebude :)"

Přidat svůj komentář ke sněhovým podmínkám