Ski areál Železná Ruda - Špičák

Základní informace o areálu

Nadmořská výška: 865-1202 m.n.m.
Sjezdové tratě: 8.7 km
Zasněžové tratě: 0 km
Večerní lyžování: 0 km
Počet lanovek/vleků: 9
Běžecké tratě: 0km
Provozní doba: 09:00-16:00

Mapa střediska

Webkamera

Kontakty

aktuální informace z areálu Areál: mimo provoz Aktuální teplota: 14.1°C Vleky & lanovky: 1 / 9 Sjezdovky: 0 km / 8.7 km Běžecké tratě: 0.0 km / km
sněhové zpravodajství Nový sníh: 0 cm Sníh na sjezdovkách: - Sníh mimo sjezdovku: - cm Typ sněhu: -

Středisko - Železná Ruda - Špičák

Sportovní i rodinné lyžování, adrenalin i pohodu vám nabídne největší zimní středisko na české straně Šumavy Ski&Bike Špičák. Patří mezi nejlepší pětihvězdičkové TOP areály v ČR. Nejprudší sjezdovka v ČR – Šance, se sklonem 100%, ale i široké modré sjezdovky pro carvingový oblouk nebo samostatný areál pro děti a začátečníky s pohyblivým kobercem. Proslulá lyžařská škola s nejlepšími instruktory v oblasti, k dispozici půjčovna lyžařského vybavení. Sedačková lanovka a vleky denně v provozu od 8:30 do 16:00, večerní lyžování ve středu, pátek a sobotu od 18,30 do 21,00. Trasy pro skialpinisty včetně půjčovny vybavení. Desítky kilometrů upravovaných běžeckých tras. Na vrcholu Špičáku a v celé dolní části areálu včetně nástupu na lanovku je k dispozici volná wi-fi síť. Výběr ubytování on-line na www.spicak.cz

Sjezdovky.
Pro letošní zimu otvírá Špičák NOVÝ VLEK na rozšířené modré sjezdovce Spodní Šance. Sjezdovka dlouhá 650 merů je určena především pro rodinné lyžová. Vyhovovat bude svým mírným sklonem také žákům lyžařské školy. Pravidelně zde bude také večrní lyžování od 18:30 do 21:00.
Měřený slalom - NOVIKA
Pro toho kdo chce změřit síly s ostatními je na Spodní Šanci měřený slalom. Po projetí tratě vidíte ihned svůj čas a můžete ho srovnat s ostatními.
FREESTYLE AREA Špičák - NOVINKA
Snowpark ležící na uzavřené sjezdovce s vlastním vlek a osvětlením. Je určen pro začínající ale i zkušené snowboardisty a freeskiery. Zablbnout a vyzkoušen lehčí překážky si mohou i děti.

Celková délka sjezdovek je 8,3 kilometrů, 88 % z nich lze zasněžovat technickým sněhem. Areál má 5 hlavních sjezdovek: černou – Šance (nejprudší v ČR se sklonem 100%/45°), dvě červené - U Zalomeného, Slalomová, dvě modré – Spodní Šance, Turistická, a areál pro děti a začátečníky včetně pohyblivého koberce a zábavního parku u hotelu Sirotek. Novinkou letošního roku je Snowpark-FREESTYLE AREA s vlastním vlekem i osvětlením.

O aktuálních klimatických a dalších podmínkách informují u nástupu na lanovku velké LED obrazovky. Zobrazují i záběry ze sjezdovek, vrcholu Špičáku a dalších videokamer. Obsluhovány jsou on-line obsluhou.Vleky
Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (kapacita 2400 osob za hodinu, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 přepravených osob za hodinu. Cenově se Ski&Bike drží na úrovni nejlevnějšího pětihvězdičkového TOP střediska v ČR. Více info o cenách vleků na www.spicak.cz Parkoviště a zastávka vlaku 200 metrů od lanovky. O víkendech a svátcích pendluje mezi ostatními parkovišti v okolí areálu (Kaskády, hotel Karl) zdarma skibus.

Lyžařská škola
Má na Špičáku dlouholetou tradici (už od roku 1975) a k dispozici nejlepší instruktory v oblasti. Už po 40 pořádá mj. i víkendové kursy. Letos nově nabízí výrazné slevy (30 % na celodenní lyžování na všech sjezdovkách Špičáku) pro rodiče, jejichž děti tady absolvují výuku. Zajišťuje i dopravu z Plzně, Klatov, Domažlic, Nepomuka a dalších míst. Víkendová škola má nejlepší zázemí v oblasti pro případ horšího počasí (mrazy,prudké sněžení, apod.). Pro všechny děti je kdykoli a okamžitě k dispozici vytopená tělocvična a teplé nápoje.Výukové svahy pod hotelem Sirotek jsou navíc vysněžovány technickým sněhem. Ohrožení průběhu víkendové výuky v období leden únor je podstatně menší, než v případě ostatních místních lyžařských škol.

Lyžařské Pohádkové Česko
Zájemci o skialpinismus si letos mohou nově zapůjčit vybavení v lyžařské půjčovně. K dispozici mají 7 skitouringových tras o délce 48 km, čtyři z nich vedou přes Ski&Bike Špičák. Oblast Špičáku a Železnorudska se stala ve spolupráci s místní horskou službou propagátorem bezpečného skialpinismu.

Skialpinismus
Zájemci o skialpinismus si letos mohou nově zapůjčit vybavení v lyžařské půjčovně. K dispozici mají 7 skitouringových tras o délce 48 km, čtyři z nich vedou přes Ski&Bike Špičák. Oblast Špičáku a Železnorudska se stala ve spolupráci s místní horskou službou propagátorem bezpečného skialpinismu.

Běžecké trasy
Železnorudsko nabízí desítky kilometrů strojově upravovaných běžeckých tras. Tratě jsou při dostatku sněhu pravidelně upravovány rolbou. Nabízíme vám pár typů na běžecké výlety s různou obtížností. Trasy je možno dle potřeby kombinovat a některé mají návaznost i na běžecké trasy pokračující na německé straně. Tipy na běžecké výlety najdete ZDE. Aktuální stav běžeckých tratí najdete na www.bilastopa.cz Ubytování Železná Ruda – vyberte si z široké nabídky ověřeného ubytování na Hotel.cz. Garance nejnižší ceny.. Pro ideální dovolenou doporučujeme ubytování v penzionech Železná Ruda, které se nachází přímo ve sředisku nebo v bezprostřední blízkosti.
Hory.cz
  • Kompletní informace o sněhových podmínkách
  • Informace o sněhových podmínkách na sjezdovkách
  • Informace o sněhových podmíkách na běžeckých tratích
  • Přidat komentář
17.01.
Sdílet
Sdílet komentář na Facebook
Zprávy od lyžařů

Dana Kápičková (vloženo 17.01.2013 14:38)
(Železná Ruda - Špičák)

"Lyžuje se tam dobře, ale jsou to většinou jižní svahy, tak sníh docela rychle měkne a mizí"

17.01.
Sdílet
Sdílet komentář na Facebook
Zprávy od lyžařů

Dana Kápičková (vloženo 17.01.2013 14:38)
(Železná Ruda - Špičák)

"Lyžuje se tam dobře, ale jsou to většinou jižní svahy, tak sníh docela rychle měkne a mizí"

Přidat svůj komentář ke sněhovým podmínkám