Ski areál Hochficht

Základní informace o areálu

Nadmořská výška: 858-1337 m.n.m.
Sjezdové tratě: 20.8 km
Zasněžové tratě: 0 km
Večerní lyžování: 0 km
Počet lanovek/vleků: 8
Běžecké tratě: 74km
Provozní doba: 00:00-00:00

Mapa střediska

Webkamera

Kontakty

aktuální informace z areálu Areál: mimo provoz Aktuální teplota: -°C Vleky & lanovky: 0 / 8 Sjezdovky: 13.7 km / 20.8 km Běžecké tratě: 0.0 km / 74 km
sněhové zpravodajství Nový sníh: 0 cm Sníh na sjezdovkách: - Sníh mimo sjezdovku: 0 cm Typ sněhu: -

Středisko - Hochficht

Rakouská kvalita lyžování na Šumavě....

Dopřejte si kvalitní rakouské lyžování v největším šumavském skiareálu Hochficht. Díky výhodné poloze u lipenského jezera máte jedinečnou možnost skvělého lyžování v Rakousku a výhodného bydlení v Čechách. Proto je Hochficht u českých lyžařů rok od roku stále oblíbenější.

Předností Hochfichtu je délka a pestrost sjezdovek o celkové délce 20,8 km, které vzájemně propojují tři vrcholy Hochficht (Smrčina) 1338 m, Reischelberg (Hraničník) 1281 m a Zwieselberg 1163 m v zábavnou „lyžařskou houpačku“, kterou se nemůže pyšnit žádné české středisko. Na své si tu přijde každý, od pohodové 3,4 km dlouhé rodinné sjezdovky Stierwiese, až po standardní závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár, nebo 1500 m dlouho černou Zwieselbergabfahrt.

Pro Hochficht stoprocentně platí heslo „méně času na lanovce, více času na sjezdovce“. O pohodlnou přepravu na sjezdovky se starají tři moderní čtyřsedačkové lanovky a osm vleků. Specialitou pro malé děti a začátečníky je nejdelší „kouzelný“ pojízdný koberec (185 m) v celém Horním Rakousku, který je celý zastřešen a tak jsou Vaše děti dokonale chráněny před větrem.

Ačkoliv je Hochficht nejvýše položeným lyžařským střediskem na českých horách, řadí se mezi rakouské skiareály s přívlastkem „přátelský pro rodiny a začátečníky“. Těm nejmenším je zde věnována maximální péče, hry a zábava

Podpora lyžařských rodin jakou v Čechách nenajdete

Dětské ceny skipasů jsou zde platné až do 19 let (JUKI tarif) a dítě do 10 let v doprovodu rodiče obdrží skipas za 1 €. (tzv. Sněhulákova karta). Od 3. dítěte v rodině jezdí vždy nejmladší děti/ teenageři zdarma.

Na Hochfichtu zaparkujete bezplatně přímo u dolní stanice lanovek. Díky rozšířené kapacitě je zde dostatek místa pro každého.

Lyžuji v Rakousku, bydlím doma

V okolí Hochfichtu se můžete pohodlně ubytovat v přilehlých vesničkách. Většina českých lyžařů však využívá výhodné ubytování na české straně okolo lipenského jezera, kde se nachází dostatek moderních hotelů, rodinných penzionů či apartmánů s kapacitou přes 5000 lůžek. Díky spolupráci s českými ubytovateli si můžete rezervovat pobytový balíček se slevou na skipas okolo 40%, která platí i v hlavní sezóně. Do skiareálu je to kousek a u některých ubytovatelů máte dokonce v ceně balíčku i dopravu skibusem.

Hochficht – držitel mnoha ocenění

Skiareál Hochficht patří podle hodnocení zákazníků i odborníků k nejlepším nealpským střediskům v Evropě. Už několikrát obdržel ocenění za nejlépe upravované sjezdovky v Rakousku, pečeť kvality pro sjezdové tratě, nejlepší zasněžovací zařízení, cenu za inovaci a zábavu či vstřícnost vůči začátečníkům.

Novinky, na které se můžete letos těšit

Perfektní sněhová jistota – pokrytí 100% sjezdovek moderním zasněžovacím systémem a pořízení nových sněžných děl

Rozšíření sjezdovek pro pravý prožitek carvingu - sjezdovky Reischlberg a Hochwaldabfahrt byly rozšířeny z původních 25 m na 50 – 60 m.

Dostatečná kapacita parkovišť – pro případ náporu hostů byla rozšířena kapacita bezplatných parkovišťˇo 130 míst

Všechno pro Vaše děti – děti se mohou radovat z ještě příjemnějšího Kids parku s prodlouženým „kouzelným kobercem“, rozšířenou výukovou plochou a novou chatou pro ohřátí

Stále oblíbenější skicrossová trať byla vybaveno novým startovacím zařízením s časomírou

Podpora rodin s dětmi a mládeže - děti do 10 let (od roč. 2001) v doprovodu jednoho platícího rodiče jezdí pouze za 1 €. Mládež do 19 let (ročník 1992) jezdí za dětské ceny.

Přednosti Hochfichtu

- nejvýše položený skiareál na českých horách (858 – 1337 m.n.m)
- přímo na hranici s ČR u lipenského jezera
- 20,8 km sjezdovek (9 km – modrá, 10 km červená, 1 km černá)
- pestré lyžařské propojení tří šumavských vrcholů vytváří jedinou lyžařskou houpačku na českých horách
- nejdelší sjezdovka na českých horách – 3,4, km Stierwieseabfahrt
- červená FIS sjezdovka Standartabfahrt, na které se jezdí Evropský pohár
- pohodlná a rychlá přeprava: 3 x čtyřsedačková lanovka, 8 vleků (15 409 osob/hodinu)
- nejdelší zastřešený pojízdný koberec (185 m) v Horním Rakousku
- bezplatné parkování přímo u lanovky a skvělá gastronomie
- špičkový běžkařský areál Schöneben – 70 km denně upravovaných stop pro klasiku i bruslení
- děti do 10 let v doprovodu rodiče lyžují za 1 €
- děti a mládež do 19 let lyžují za dětský JUKI tarif

Máte-li zájem o ubytování Nová Pec, navštivte partnerský portál hotel.cz a vyberte si z nabídky prověřených hotelů a penzionů.
Hory.cz
  • Kompletní informace o sněhových podmínkách
  • Informace o sněhových podmínkách na sjezdovkách
  • Informace o sněhových podmíkách na běžeckých tratích
  • Přidat komentář
Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Přidat svůj komentář ke sněhovým podmínkám