Ski areál Žacléř - Prkenný Důl

Základní informace o areálu

Nadmořská výška: 580-830 m.n.m.
Sjezdové tratě: 4.8 km
Zasněžové tratě: 0 km
Večerní lyžování: 0 km
Počet lanovek/vleků: 4
Běžecké tratě: 28km
Provozní doba: 00:00-00:00

Mapa střediska

Webkamera

Kontakty

aktuální informace z areálu Areál: mimo provoz Aktuální teplota: -°C Vleky & lanovky: 0 / 4 Sjezdovky: 0 km / 4.8 km Běžecké tratě: 0.0 km / 28 km
sněhové zpravodajství Nový sníh: 0 cm Sníh na sjezdovkách: - Sníh mimo sjezdovku: - cm Typ sněhu: -

Středisko - Žacléř - Prkenný Důl

Na nejvýchodnějším okraji Krkonoš leží město Žacléř. Lyžařský areál v Prkenném Dole /součást Žacléře/ se svými vleky a dlouhými prostornými sjezdovkami všech typů obtížnosti patří k areálům, kde si kvalitně zalyžují zkušení i začátečníci. Celkem 5 km sjezdovek obsluhují 3 vleky o délce 2x 1000 m a 1x 480m.
Středisko je vybaveno systémem technického zasněžování, každodenní úprava sjezdovek nejmodernější technikou je samozřejmostí. Přímo v areálu je půjčovna lyžařského vybavení, skiservis, lyžařská škola i školka. Dětské výukové hřiště je umístněno u pensionu Zelený Mlýn /www.zelenymlyn.com/, kde je i kvalitní ubytovaní, restaurace a sauna. U dojezdu sjezdovek je skibar s terasou a sociálním zařízením. V místě je bezplatné parkoviště. Pro snowboardisty je připraven nový snowpark.

Lyžování v Žacléři - Prkenném Dole patří k cenově nejvýhodnějším v Krkonoších. Velký výběr jízdného zaručí možnost nákupu skipasů přesně podle potřeb každého lyžaře. Vícedenní jízdné je zároveň výběrové, lyžař si může sám určit, které dny využije. Ceny jízdného se oproti minulé sezóně nemění.

V sobotu a neděli je v provozu skibus z Trutnova, který slouží v případě obsazenosti parkoviště u lyžařského areálu i pro dopravu lyžařů ze vzdálenějších parkovišť.

Aktuální informace ze střediska se záběry kamer najdou zájemci na stránkách areálu www.skizacler.com i na facebookovém profilu www.facebook.com/skizacler.

Krásná nedotčená příroda nabízí svá kouzla i vyznavačům běžeckého lyžování. Hlavním terénem je hřeben Rýchor s napojením na Krkonošskou lyžařskou cestu u Rýchorské boudy, v nedalekém Bobru je strojově upravován běžecký okruh.

V Prkenném Dole a Žacléři je dostatek restaurací, solná jeskyně, welness. Bowling, šipky a kulečník můžete využít v Pub&bowlingu Národní dům /www.arrakis-zacler.com/. Plavecký bazén, tenisovou halu, kino, společenské centrum a další možnosti k sportovnímu a kulturnímu využití najdou návštěvníci v 12 km vzdáleném Trutnově.

Návštěva Žacléře a Prkenného Dolu splní Vaše očekávání příjemné dovolené za velmi slušnou cenu.

Vyberte si nabídky ubytování Žacléř. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz. Pohodlné ubytování vám nabídnou ověřené penziony Žacléř nebo některé blízké hotely.
Hory.cz
  • Kompletní informace o sněhových podmínkách
  • Informace o sněhových podmínkách na sjezdovkách
  • Informace o sněhových podmíkách na běžeckých tratích
  • Přidat komentář
22.01.
Sdílet
Sdílet komentář na Facebook
Zprávy od lyžařů

Alena (vloženo 22.01.2013 11:54)
(Žacléř - Prkenný Důl)

"Sněhové podmínky byli odpovídající počasí"

22.01.
Sdílet
Sdílet komentář na Facebook
Zprávy od lyžařů

Alena (vloženo 22.01.2013 11:54)
(Žacléř - Prkenný Důl)

"Sněhové podmínky byli odpovídající počasí"

Přidat svůj komentář ke sněhovým podmínkám