Ski areál Vítkovice

Základní informace o areálu

Nadmořská výška: 733-765 m.n.m.
Sjezdové tratě: 5.4 km
Zasněžové tratě: 2.2 km
Večerní lyžování: 0.72 km
Počet lanovek/vleků: 7
Běžecké tratě: 52km
Provozní doba: 08:00-16:00

Mapa střediska

Webkamera

Kontakty

aktuální informace z areálu Areál: v provozu Aktuální teplota: -1.3°C Vleky & lanovky: 7 / 7 Sjezdovky: 5.4 km / 5.4 km Běžecké tratě: 0.0 km / 52 km
sněhové zpravodajství Nový sníh: 10 cm Sníh na sjezdovkách: 50 - 75 cm Sníh mimo sjezdovku: 50 cm Typ sněhu: prachový

Středisko - Vítkovice

Vítkovice v Krkonoších leží v průměrné nadmořské výšce 683 m n. m. ve východní části Libereckého kraje.

Dominantou obce je Kotel v nadmořské výšce 1435 m n. m. Lyžařské středisko Vítkovice nabízí výborné sněhové podmínky pro sjezdové lyžování všech věkových kategorií i (od dětských vleků po profesionální snowpark). Samozřejmostí jsou upravované běžecké tratě v celkové délce přes 33km s napojením na Krkonošskou magistrálu.

Areály Aldrov, Vurmovka a Janova Hora nabízejí návštěvníkům veškeré technické zázemí:
restaurace, občerstvení, sociální zařízení, skiservisy, půjčovny, lyžařské a snowboardové školy, stanici Horské služby s ošetřovnou.

Kvalita tratí je zajištěna denní úpravou a technickým zasněžováním. Lyžařům je k dispozici 6 vleků a 1 čtyřsedačková lanová dráha “Prezidentský expres“. Večerní lyžování na Aldrově a Janově hoře 3-4x v týdnu.Při zakoupení denní a vícedenní jízdenky typu GOLDEN PASS je možné lyžovat v areálech Aldrov a Vurmovka.

Snowpark evropských parametrů ve Vítkovicích není pouze kvalitní snowpark, ale slouží také jako výukové středisko mladých sportů jako je freestyle snowboarding a freeskiing, jehož hlavním cílem je zvyšování povědomí a úrovně sportů v tomto segmentu. Vlastní vlek, každodenní údržba, závody, kempy a hlavně kvalitní pojezd. www.freestylearea.euParkování v obci ZDARMA.Sleva 10% na denní a vícedenní jízdné pro držitele studentských karet ISIC Spolupráce s projektem KRKONOŠE regioncard.cz kde se dočkáte mnoha slev a výhod ve Vítkovicích a okolí.

Na Janově Hoře se nachází Farma Hucul, která pořádá vyjížďky na koních po horách, v zimních měsících na saních.

Skiareál Aldrov byl a stále je domovským lyžařským areálem Šárky Záhrobské - juniorské mistryně světa ve slalomu 2005 a mistryně světa ve slalomu z Aare 2007. Jako malá zde trénovala a vyrůstala k vrcholovým výkonům ve světových pohárech. Minulý rok zde Šárka Záhrobská pokřtila jednu ze tří sjezdovek, kterou jsme po ní pojmenovali. Ubytování Vítkovice – vyberte si z široké nabídky ověřeného ubytování na Hotel.cz. Garance nejnižší ceny.. Pohodlné ubytování vám nabídnou ověřené penziony Vítkovice nebo některé blízké hotely.
Hory.cz
  • Kompletní informace o sněhových podmínkách
  • Informace o sněhových podmínkách na sjezdovkách
  • Informace o sněhových podmíkách na běžeckých tratích
  • Přidat komentář
Zprávy od Sitour Sitour - zprávy ze střediska Vítkovice

Lanovka Prezidentský Expres a vlek Jizerka v provozu více www.skialdrov.cz

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Přidat svůj komentář ke sněhovým podmínkám