Ski areál Kraličák

Základní informace o areálu

Nadmořská výška: 620-1095 m.n.m.
Sjezdové tratě: 9.9 km
Zasněžové tratě: 1.3 km
Večerní lyžování: 0 km
Počet lanovek/vleků: 9
Běžecké tratě: 32km
Provozní doba: 08:30-16:00

Mapa střediska

Webkamera

Kontakty

aktuální informace z areálu Areál: mimo provoz Aktuální teplota: 21.1°C Vleky & lanovky: 1 / 9 Sjezdovky: 0 km / 9.9 km Běžecké tratě: 0.0 km / 32 km
sněhové zpravodajství Nový sníh: 0 cm Sníh na sjezdovkách: - Sníh mimo sjezdovku: 0 cm Typ sněhu: -

Středisko - Kraličák

Skiareál Kraličák je moderní rodinné zimní středisko, zasazené v nádherné krajině pohoří Kralického Sněžníku. Vzniklo propojením ski areálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice. Náš záměr je, aby se u nás mohla v klidu rekreovat celá rodina. Proto dáváme velký důraz na bezpečnost.

Na Kraličáku máme 11 sjezdovek pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů a snoboardistů v celkové délce 7,10km, takže si u nás pohádkově zajezdí každý, lyžaři i nelyžaři, snowboardisti, dospělí, děti, teenageři i prarodiče. Provozujeme jednu dvousedačkovou lanovku a 6 lyžařských vleků. Lyžujeme denně od 9.00 - 16.00 hodin. V celém ski areálu můžete využívat bezdotykové turnikety, kdy skipas nemusíte pracně lovit z kapsy a stačí ho mít u sebe a jednoduše projít turniketem. Jeden skipas platí na všechny vleky, lanovku i snowpark ve ski areálu.

NOVINKY!
1. Prodloužili jsme pro Vás černou sjezdovku Sušina (Pánská) na 850 m a tím jsme změnili její parametry a jistě z ní udělali vyhledávanou součást stále se rozšiřující nabídky možností pro lyžaře a snowboardisty.
2. Nový Snowpark pro začátečníky i pokročilé. Snowpark vám nabídne plnohodnotný adrenalinový zážitek s pořádnými skoky a 12 překážkami. Snowpark má vlastní 350m dlouhý vlek. Už teď se můžete těšit!!
3. Vybudovali jsme novou lyžařskou školku, kde budou vaše děti pod dohledem zkušených instruktorů a vy si můžete pořádně zajezdit. Lyžařská škola je přemístěna ke sjezdovce Sedlo.
4. Budujeme nový dětský park, kde se vaše děti mohou vyřádit na dětském zimním kolotoči a také na snowtubingu. Vše bude v provozu vedle sjezdovky Sedlo.
5. Zvýhodněné jízdné jsme navýšili pro děti do 13 let.
6. Kinder vlek je ZDARMA.
7. RODIČOVSKÉ jízdné pro členy klubu (pro rodičovský pár s nelyžujícím dítětem do 3 let): "Jeden jezdí, druhý hlídá", což znamená, že skipas je jeden společný a je přenosný pouze v rámci rodičovského páru, časové jízdné - dle ceníku.

Více informací získáte na našich webových stránkách www.skikralicak.cz . Máte možnost s námi komunikovat a ptát se na facebookovém profilu Kraličáku. Jak už jsme slíbili, děláme vše proto, aby jste se k nám rádi vraceli. Jdeme svojí cestou a ta nás vede k dalšímu rozšiřování nabídky pro Vás, naše milé hosty.

Pro běžkaře máme tuto nabídku: můžete vyrazit na 2 kratší okruhy (0,7 a 3 km), přístupné vlekem rovnou z parkoviště. Trasy mají minimální převýšení, jedno kolečko bez problémů zvládnou i ty nejmenší děti. Obě trasy pro vás každodenně upravujeme.Opravdoví sportovci a milovníci krásných výhledů určitě ocení možnost vyjet vlekem téměř na hřeben a napojit se na Jesenickou magistrálu. Její celková délka je přes 150 km s mnoha odbočkami a variantami cesty a nově propojenou se střediskem Dolní Morava. Délku a náročnost trasy si tak můžete zvolit sami. Po cestě je samozřejmě spousta možností k odpočinku a občerstvení. Mapu magistrály od nás dostanete zdarma u každé poklady. Nová běžecká trasa je trasa ze ski areálu Kraličák, která je propojena se střediskem Dolní Morava. Na trasu je možné se napojit několik metrů pod vrcholem sjezdovky Pánská (9) a trasa má délku 14km. Trasa Kraličák-Dolní Morava dovede od nás každého běžkaře na chatu Slaměnka ve středisku Dolní Morava a zpět.

Ski areál je vybaven moderním zasněžovacím systémem se sněhovými děly, které v případě potřeby kdykoli vykouzlí nádherně zasněžený terén. K nám proto jedete na jistotu! Pro pohodlí rodičů máme Lyžařskou školku - ohraničený a zabezpečený prostor se spoustou atrakcí a dětským lanem pro první ježdění. Děti si tu mohou hrát pod dohledem zkušených instruktorů. Kontakt na lyžařskou školu je 732336075 pan Martin Škrott nebo email [email protected]
Můžete se také zaregistrovat do našeho členského klubu Kraličák a získáte 10% slevu na permanentku.
Samozřejmostí je i občerstvení přímo na svahu, v přilehlých bufetech nebo v občerstvení, kde se může každý zahřát a najíst se, v arálu je také servis a půjčovna lyžařského vybavení.

Kudy k nám?
Ski areál Kraličák leží v Hrubém Jeseníku, asi 200 km z Prahy a 150 km z Brna, Olomouc 80 km.

Příjezd autem
Nejlepší trasa je ze Šumperka směr Hanušovice (15km) nebo ze směru od Mohelnice, Zábřehu opět směrem na Hanušovice se přijede do Hanušovic a za vlakovým nadjezdem odbočit vlevo směr na Králiky. V Hanušovicích stále po hlavní a odbočit vlevo směrem na Králíky a asi po 2km před viaduktem odbočit vpravo směr na Staré Město. Cca 2km před Starým Městem odbočit vlevo na Chrastice a pak na Hynčice pod Sušinou. Cesta je dobře značená našimi poutači, na kterých vám náš králík ukazuje směr a informuje o vzdálenosti. V zimním období doporučujeme pro každý případ vzít s sebou i sněhové řetězy!

Pro vozidla bez sněhových řetězů doporučujeme využít velké parkoviště ve Stříbrnicích přímo u lanové dráhy Štvanice, odkud se přes kopec dvousedačkovou lanovou dráhou dostanete ke všem vlekům a sjezdovkám v Hynčicích. Proto neodbočujte na Chrastice, ale pokračujte dál směr Staré Město. Starým Městem projedete stále po hlavní až dojedete ke křižovatce, kde pojedete stále rovně směr Nová Seninka. I tam je pak ukazatel s králíkem, kde odbočíte asi po 250m doleva a za 1km dojedete do Stříbrnic. Cca po 500m odbočíte doleva na parkoviště přímo pod lanovou dráhu.

Máme 4 parkoviště s kapacitou přes 220 aut (Stříbrnice 80, Hynčice - horní 50, prostřední 100, dolní 40 vozů). Všechna parkoviště jsou zdarma!

Hledáte-li ubytování, určitě v našem okolí najdete to pravé pro Vás. Najdete tu chatu pro pár osob i penzion pro velké kolektivy, cenově od skromnějších, ale ekonomicky výhodných nabídek až po luxusní apartmány. Vyberte si nabídky ubytování Staré Město. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz.
Hory.cz
  • Kompletní informace o sněhových podmínkách
  • Informace o sněhových podmínkách na sjezdovkách
  • Informace o sněhových podmíkách na běžeckých tratích
  • Přidat komentář
Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Přidat svůj komentář ke sněhovým podmínkám