Ski areál Razula

Základní informace o areálu

Nadmořská výška: 750 m.n.m.
Sjezdové tratě: 1.8 km
Zasněžové tratě: 0 km
Večerní lyžování: 0 km
Počet lanovek/vleků: 6
Běžecké tratě: 13km
Provozní doba: 08:30-17:00

Mapa střediska

Webkamera

Kontakty

aktuální informace z areálu Areál: mimo provoz Aktuální teplota: -°C Vleky & lanovky: 0 / 6 Sjezdovky: 0 km / 1.8 km Běžecké tratě: 0.0 km / 13 km
sněhové zpravodajství Nový sníh: 0 cm Sníh na sjezdovkách: - Sníh mimo sjezdovku: - cm Typ sněhu: -

Středisko - Razula

Turistický resort Valachyse nachází v malebném údolí Léskové ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Poloha v CHKO Beskydy z něj činí jedinečné místo, v jehož přírodních kulisách jsou dodnes samozřejmostí typické ovce na pastvinách a horských úbočích, hluboké lesy, průzračně čisté bystřiny a blahodárný čerstvý horský vzduch.
Valašsko je známé jako rázovitý kraj, k němuž neodmyslitelně patří neporušená příroda, původní dřevěné chaloupky, pastevectví či tradiční valašský folklór. Málokdo by také neznal zdejší krajové speciality – slivovici, polévku kyselici nebo třeba valašský koláč zvaný frgál.

Turistický resort Valachy tvoří Spa hotel Lanterna, wellness hotel Horal a bike hotel Galik, poskytující ubytování různé cenové úrovně pro různě náročnou klientelu, Ski areál Razula a nové Golfové hřiště Horal.
Hotely Lanterna a Horal si získaly velkou popularitu mezi milovníky kvalitní relaxace. Návštěvníci mají v hotelích k dispozici moderní wellness centra a nový areál termálních bazénů Horal se slanou vodou vyhřívanou na 36°C. Ubytovaní hosté mají vstup zdarma, za příplatek si mohou dopřát i řadu speciálních masáží a procedur včetně exotických masáží prováděných Thajkami, Filipínkami a Srí Lančany či kosmetická ošetření.
Resort Valachy nabízí vedle relaxace také další vyžití – devítijamkové golfové hřiště i indoor golf, lanový park, bowling, krytý squashový kurt, v každém hotelu je dětský koutek.Okolí je protkáno řadou turistických a cyklistických tras různé délky a náročnosti. Dalším lákadlem je nová Cyklostezka Bečva – cyklistická „dálnice“, která v délce 141 km protíná Zlínský a Olomoucký kraj. V údolí Léskové začíná jedna z jejích tří větví. Na cyklostezku je možné se napojit cca 100 až 200 metrů od hotelů.
Velké Karlovice jsou i vyhlášeným zimním střediskem. V okruhu pár kilometrů mají lyžaři na výběr nejen „hotelový“ Ski areál Razula, ale i řadu dalších sjezdovek a areálů. V okolí jsou upravovány běžecké trasy.

Spa hotel Lanterna: Luxusní horský hotel nabízí komfortní ubytování v nadstandardně vybavených pokojích, špičkovou gastronomii a ideální příležitost skloubit pobyt v přírodě s odpočinkem při relaxačních procedurách. V ceně noclehu je snídaně, večeře a neomezený vstup do L-SPA s menším bazénem, saunovým světem a nabídkou masáží. Hosté mají vstup zdarma také do termálních bazénů Horal (3,5 km). Od podzimu je tu otevřena jedna z prvních zážitkových restaurací ve Zlínském kraji Vyhlídka s nabídkou degustačních menu. Hotel pořádá řadu gurmánských akcí, mj. soutěž O nejlepší valašský frgál či O nejlepší valašský sýr. www.lanterna.cz

Wellness hotel Horal: Stylový horský hotel Horal se nachází na kopci nad typickým valašským údolím. Moderní areál tvoří 4 rezidence (3 tříhvězdičkové a 1 čtyřhvězdičková), část apartmánů má saunu a domácí kino. Součástí areálu je Sportovně relaxační centrum s termálními bazény se slanou vodou vyhřívanou na 36°C, kardio fitness a Wellness Horal s nabídkou masáží. U hotelu je golfové hřiště (část slouží v zimě jako sjezdovka), lanový park, squashový kurt a golfový simulátor, v budově hotelu je bowling. www.horal-hotel.cz

Bike hotel Galik: Je ideálním výchozím bodem turistických, cyklistických i běžeckých tras. Díky příznivým cenám je vyhledávaný nenáročnými cestovateli či školami při výletech a lyžařských pobytech. Nabízí ubytování v jednoduše zařízených pokojích většinou se společným sociálním zařízením i vynikající a přitom cenově dostupnou domácí kuchyni s valašskými specialitami. Hosté mají 50% slevu na vstup do termálních bazénů Horal (3,5 km). V hotelu je menší sauna, stolní tenis a půjčovna horských kol. www.galik.cz

Novinky v resortu Valachy: termální bazény, golf a zážitková gastronomie

Turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích vstupuje do letošní turistické sezóny s několika novinkami. Díky investicím s podporou dotačních programů ROP se v poslední době proměnil v jednu z nejmodernějších a nejzajímavějších turistických destinací nejen ve Zlínském kraji.
Největší proměnou prošel wellness hotel Horal. Bývalé rekreační středisko Zbrojovky Vsetín se nejprve v 90. letech dočkalo modernizace, v roce 2008 tu přibylo moderní wellness centrum. Předloni u hotelu vyrostla čtyřhvězdičková rezidence pro náročné hosty a letos v lednu se služby významně rozšířily otevřením termálních bazénů Horal se slanou vodou vyhřívanou na 36°C. Bazény jsou součástí vznikajícího Sportovně relaxačního centra Horal. Pod jeho hlavičku patří klimatizované kardio fitness, otevřené taktéž letos v lednu, a do léta bude dokončena stavba slunící terasy a obnova multifunkčního hřiště, které bude v zimě využíváno jako kluziště. Do léta se také rozšíří Wellness Horal - již v lednu začala hostům sloužit nová odpočinková místnost s lehátky a vodními lůžky. Do prázdnin se otevře další finská sauna s nabídkou saunovacích rituálů, venkovní whirlpool a ochlazovací bazén.

Nové služby nabízí i Spa hotel Lanterna. Původní zotavovna obuvnické společnosti Svit Zlín s téměř 50tiletou tradicí se v posledních letech změnila v luxusní čtyřhvězdičkový hotel s moderním wellness centrem a bazénem. Některé pokoje jsou po modernizaci nově vybaveny krbem a whirlpoolem pro náročné hosty. Na podzim v hotelu přibyla jedna z prvních zážitkových restaurací ve Zlínském kraji, Vyhlídka, která letos v dubnu zahájila tradici gurmánských akcí – každý měsíc je v nabídce degustační menu zaměřené na jinou surovinu (např. v květnu Chřestové, v červnu Jahodové, v červenci Italské, v srpnu Rybí, v září Houbové, v říjnu Dýňové).

Vylepšení se dočkal i bike hotel Galik. Pro letošní sezónu obnovil „vozový park“ cyklopůjčovny a chystá řadu pobytových programů pro vyznavače horské cyklistiky s výlety s průvodcem po valašských kopcích a údolích.

Do své první sezóny vstupuje v resortu Valachy devítijamkové Golfové hřiště Horal. Splňuje normu public course, tzn. je přístupné široké veřejnosti. Zajímavostí je, že trávu v areálu pomáhá ekologicky udržovat menší stádo „hotelových“ ovcí.

Resort Valachy pořádá řadu doprovodných akcí. Nejznámější je gurmánský Karlovský gastrofestival. Jeho třetí ročník se uskuteční 4. – 11. listopadu 2011.

Letošní hlavní pobytové balíčky resortu Valachy:
Letní dovolená v Beskydech - děti do 12 let mají ubytování a snídani zdarma, rodiny navíc získávají další bonusy dle počtu strávených dnů (mj. bowling, vstup do lanového parku, zábal Rasul)Wellness pobyt v Beskydech – nositel ceny Hit sezóny Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, relaxační pobyt na 3, 4 nebo 7 nocí s masáží v ceněGolf v Beskydech – golfisté mají v ceně denní fee na Horal a tři hřiště v okolí (Ostravice, Čeladná, Rožnov p. R.) a masáž. Speciální balíček je připraven i pro doprovod – „negolfistu“.

Speciální novinka od května: Wellness den pro zdraví – jednodenní program v termálních bazénech a Wellness Horal. Zahrnuje masáž, celodenní vstup do bazénů, kardio fitness i saunového světa, fitness menu k obědu či večeři a možnost využít animační programy. Je určen pro neubytované hosty. Vyberte si nabídky ubytování Velké Karlovice. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz. Rádi vám pomůžeme najít vhodné ubytování například v některém ověřeném penzion Velké Karlovice.
Hory.cz
  • Kompletní informace o sněhových podmínkách
  • Informace o sněhových podmínkách na sjezdovkách
  • Informace o sněhových podmíkách na běžeckých tratích
  • Přidat komentář
Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Hory.cz

Prozatím nebyl vložen žádný příspěvěk od uživatelů. Můžete vložit příspěvěk jako první a informovat tak další lyžaře o sněhové situaci!

Přidat svůj komentář ke sněhovým podmínkám