Penzion Vaněk - ubytování Velké Losiny

Penzion Vaněk

Penzion Vaněk, Velké Losiny, 78815

Penzion VANĚK je rodinný penzion s kapacitou 23 pevných lůžek. Nachází se v klidném prostředí blízko lesa v sousedství zámku Velké Losiny. Je řešen jakobezbariérový a jeden z pokojů je určen pro tělesně postižené osoby.

Penzion kromě pěkného posezení v baru s jídelnou a krbem poskytuje i mnoho služeb a možností prosportovní vyžití a trávení volného času.a poplatek můžete utužit své zdraví v sauně s bazénkem nebo si odpočinout při masážíchprováděných paní masérkou přímo na pokojích. 

Nově vybudované hřiště na tenis, volejbal, nohejbal a další sporty je pouze pro naše hosty a zdarma. V místnosti k tomu určené si můžete zahrát stolní tenisnebo šipky. V recepci Vám rovněž zdarma zapůjčíme sportovní potřeby: fotbalový a volejbalový míč, míče a pálky na soft tenis a badminton. Tenisové rakety a míče jsou za poplatek.

 zahradě penzionu si můžete posedět u menšího rybníku s chovem ryb nebo si zahrát ruské kuželky. Posezení u ohniště nebo venkovního krbu můžete spojit s grilováním na našem grilu. Budete-li mít s sebou horská kola, lyže atd. zdarma Vám je uschováme.

Parkování vozidel u penzionu je bezplatné. K dispozici jsou dvě parkoviště, z nichž jedno je uzamykatelné.

Gastronomie

Na pokoji je možnost si připravit snídani, k dispozici je základní nádobí (sklenice, hrnky, talíře a příbory). Pro ohřátí pokrmů je přístupná mikrovlnná trouba. Každé ráno se podává snídaně.

Popis pokojů

Nabízíme Vám kvalitní ubytování ve dvou-, tří- a čtyřlůžkových pokojích. K dispozici je 8 pokojů s celkovou kapacitou 23 pevných lůžek s možností přistýlky. Jeden z pokojů je bezbariérový.     Vybavení pokojů:

každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem, předsíň, samostatné WC, balkon, TV, lednici, rychlovarnou konvici a telefon.

Ten můžete využívat ke spojení s recepcí, volání mezi pokoji, bezplatnému přijímání hovorů a volání za poplatek.

V baru penzionu se zdarma můžete s vlastním notebookem připojit k internetu pomocí WiFi. WiFi klíč obdržíte na požádání v recepci.

Okolí

  O penzionu   Ubytování   Služby   Ceník   Akční nabídka   Kontakt   Mapa   Okolí   Fotogalerie   Připomínky > Velké Losiny a okolí penzionu ZÁMEK VELKÉ LOSINY

Významnou dominantou je krásný renesanční zámek s arkádami, freskami a sgrafity. Zámku dominuje osmiboká věž připomínající městské strážní věže. Původní část zámku, dochovaná téměř v nezměněné podobě, je dokladem života starých šlechtických rodin 16. století. V 17. stolelí byl zámek rozšířen a v současné době je obklopen krásným parkem. Interiéry zámku nesou pečeť od renesance až po klasicismus. Opravdovým klenotem je Rytířský sál s renesančním stropem, který je ozdoben dřevěnými kazetami. Za shlédnutí stojí i třímetrová majoliková kamna z roku I587, renesanční příborník z roku 1600, stropní a nástěnné fresky zámeckých kaplí. Temným obdobím zámku jsou neslavně proslulé čarodějnické procesy, o kterých pojednává kniha Václava Kaplického "Kladivo na čarodějnice" a stejnojmenný film Otakara Vávry.

  RUČNÍ PAPÍRNA VELKÉ LOSINY

Ruční papírna ve Velkých Losinách patří mezi nejstarší provozované ruční papírny v Evropě pracující na komerční bázi. Byla postavena v roce 1596 Janem ze Žerotínu. V jejím areálu je provozována výroba ručního papíru, kterou si můžete prohlédnout během návštěvy jediného Muzea papíru v České republice. Ruční papír z Velkých Losin patří již po generace mezi uznávané hodnoty ve svém oboru a je dobře znám mezi výtvarníky i tiskaři pro své jedinečné vlastnosti.

  LÁZNĚ VELKÉ LOSINY

Lázně Velké Losiny jsou jedny z nejstarších lázní na Moravě. Založili je Žerotínové v polovině 16. století. V současnosti se v lázních léčí nervové nemoci,netuberkulózní nemoci dýchacího ústrojí a nemoci pohybového aparátu. Poklidný charakter lázní umístěných ve velkém parku přímo vybízí k příjemným procházkám, které je možno spojit s ochutnávkou studeného pramene Karel nebo s návštěvou termálního koupaliště, také umístěného v lázeňském parku.

  FILIÁLNÍ KOSTEL SV. MARTINA V ŽÁROVÉ

Dřevěný roubený podélný kostel s polygonálním závěrem, vestavěnou kvadratickou věží, předsíní a obdélnou sakristlí na evangelijní straně. Presbytář je zaklenut stlačenou nepravou dřevěnou klenbou. V lodi se nachází povalový a v sakristii trámový strop. Kostel je postaven v renesanční rustikální architektuře z roku 1611.

  FILIÁLNÍ KOSTEL SV. MICHALA V MARŚÍKOVĚ

Dřevěný roubený podélný kostel s polygonálním závěrem, vestavěnou osmibokou věží nad střešním hřebenem, předsíní a obdélnou sakristií na evangelijní straně. Presbytář zaklenut stlačenou nepravou dřevěnou klenbou. Loď plochostropá, v sakristii trámový strop. Pozdně renesanční rustikální architektura z roku 1609.

  TERMÁLNÍ KOUPALIŠTĚ VELKÉ LOSINY

Termální koupaliště ve Velkých Losinách je velkou turistickou atrakcí. Nachází se v severní části areálu lázeňského parku a je zpravidla otevřeno od začátku května do konce září. Díky teplé vodě s příznivými účinky na mnoho lidských neduhů by Vám při Vaší návštěvě Velkých Losin nemělo uniknout. Pokud navštívíte Velké Losiny během zimy, nezoufejte a zkuste navštívit krytý bazén v lázeňském domě Eliška, který je v provozu celý rok.

  PŘEČERPÁVACÍ VODNÍ ELEKTRÁRNA DLOUHÉ STRÁNĚ

Přečerpávací vodní elektrárna (PVE) Dlouhé Stráně se nachází na Severní Moravě v pohoří Jeseníků. Svým instalovaným výkonem 650 MW je naší největší vodní elektrárnou a zaujímá významné místo při zajišťování rovnováhy v elektrizační soustavě mezi výrobou a spotřebou elektřiny. Prototypové stroje se jednotkovým výkonem řadí k největším tohoto typu na světě.

  JESENÍKY

Jeseníky zabírají téměř polovinu Severní Moravy. Nejvyšší horou je Praděd (1491 m). Jeseníky nabízí výborné příležitosti jak pro letní tak zimní turistiku. Lyžařské středisko Červenohorské sedlo je z Velkých Losin vzdáleno 17 km, Praděd asi 40 km.

  Okresní město ŠUMPERK

Město Šumperk, ležící na úpatí největších moravských hor Jeseníků, bylo založeno ve 2. polovině 13. století. Bohatou historii připomíná řada památek, z nichž některé pocházejí z období založení města. V letech 1679-1693 Šumperk neblaze proslul čarodějnickými procesy. Současný návštěvník zde najde příležitosti ke kulturnímu a sportovnímu vyžití. Zrekonstruované historické jádro láká k idylickým procházkám. Město se tak vrací do dob, kdy bylo nazýváno "perlou severní Moravy".
Vzdálenost penzionu od města je 7,5 km.
Vzdálenost penzionu od centra Šumperka (hlavní třídy) je 9 km.

  Odkazy na další stránky regionu: Restaurace Mira Bar 
Oficiální stránky obce Velké Losiny 
Lázně Velké Losiny 
Zámek Velké Losiny 
Ruční papírna Velké Losiny 
Kultura v regionu 
Paintball v Loučné nad Desnou 
Informační centrum Šumperského regionu 
Losinské kulturní léto 
Ramzová - lyžařské středisko  

Penzion Vaněk - česky | Boarding-house Vanek - english | Pension Vanek - deutsch | Pensjonat Vaněk - polski 
Copyright © 2005 Penzion Vaněk, All rights reserved.


Máte-li zájem o další ubytování Loučná nad Desnou, navštivte partnerský portál hotel.cz a vyberte si z nabídky prověřených hotelů a penzionů

Penzion Vaněk

Penzion Vaněk
Velké Losiny
78815

E-mail: zaslat poptávku online
Tel: +420 483 104 422