Penzion na Pluskovci - ubytování Velké Karlovice

Penzion na Pluskovci

Penzion na Pluskovci, Velké Karlovice, 75606

Penzion Na Pluskovci nabízí ubytování, stravování a možnost využití relaxačního centra s vnitřním vyhřívaným bazénem, vířivkou whirlpool s hydromasáží a perličkovou lázní a také saunový svět s finskou saunou, parní saunou a infra saunou. Všechny pokoje jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením, TV, lednicí a balkónem. Součástí penzionu je také depandance s pěti apartmány a tři samostatné chatky. Interiéry jsou stylově zařízeny moderním nábytkem, dřevěným a kamenným obložením stěn. K vybavení penzionu patří restaurace se dvěma jídelnama a barem, dále společenská místnost s televizí, kulečníkem a stolním fotbalem. V letních měsících je hostům k příjemnému posezení k dispozici terasa nebo posezení v okrasném parku s jezírkem. V zahradě  se nachází i altán s krbem, který mohou hosté využít ke grilovaní. Sportovně ladění hosté mohou využít tenisový kurt s umělým povrchem a osvětlením, hřiště na malou kopanou a volejbal, ruské kuželky, stolní tenis. V areálu se nachází také ohniště. V penzionu je bezplatné Wifi připojení. Samozřejmostí je pak u nás bezplatné parkoviště.

Dostupnost hotelu

V podhůří Beskyd a Javorníků, klidná oblast, asi 1 km od centra (Velké Karlovice)

Gastronomie

K pobytu je možné si v místní jídelně přiobjednat kontinentální snídaně doplněné o minibufet či polopenzi s večeří skládající se ze 3 chodů. Drobné občerstvení Vám nabídne také penzionový bar.

Popis pokojů

Hosté mají možnost výběru ubytování mezi pokoji v hlavní budově, chatkách nebo v apartmánech depandance penzionu.
Všechny prostory penzionu jsou vyhrazeny jako nekuřácké.

V hlavní budově penzionu jsou 4 dvoulůžkové pokoje a 5 mezonetových pokojů. Mezonetové pokoje jsou řešeny atypicky - nadúrovňově. V dolní části pokoje se nachází jedno lůžko, v podkroví pak tři lůžka. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou, umyvadlem, WC, TV a lednicí. Tyto pokoje jsou obsazovány buď jako samostatný dvoulůžkový pokoj nebo jako samostatný rodinný pokoj. Všechny pokoje v penzionu mají navíc balkón.

Tři samostatné chatky se nachází v bezprostřední blízkosti penzionu. Kapacita chatky je 3-4 osoby. Chatky jsou vybaveny plynovým vytápěním. Samostanou koupelnou se sprchou a WC, TV a lednicí. Jak penzion, tak chatky, jsou provedeny stylově ve dřevěném obložení stěn.

Depandance penzionu se nachází ve vzdálenosti cca 30 m od hlavní budovy. Je součástí okrasného parku s jezírkem, který slouží hostům k relaxaci. Depandance prošla v roce 2009 rozsáhlou rekostrukcí. Všechny apartmány depandance jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV a lednicí. Z vybraných pokojů je možný vstup na terasu.

Okolí

Velké Karlovice jsou známy jako rekreační a turistická oblast. Nacházejí se východně od okresního města Vsetín, od kterého jsou vzdáleny asi 25 km. Průměrná nadmořská výška je 512 m. Obec je pohraniční. Z jedné strany je ohraničena Javorníky a z druhé Beskydy. Nejvyšší hora na území Velkých Karlovic je Vysoká – 1024m. Pod kótou Trojačka pramení řeka Horní, nebo také Vsetínská Bečva. Velké Karlovice s rozlohou 82km2 patří mezi největší obce v České republice. Velké Karlovice se dělí na několik údolí: Bzové, Jezerné, Pluskovec, Miloňov, Leskové, Podťaté, Tísňavy a další menší údolíčka.

Karlovský kostel
Nejznámější typickou valašskou stavbou je karlovský kostel pany Marie Sněžné spolu s roubenou farou z roku 1754. Kostel je postaven ve stylu lidového baroka ve tvaru kříže. Stavěl jej Jan Žák z Hažovic spolu s karlovskými občany. O kostelu se také traduje, že na něm nebylo použito jediného hřebíku. Tradicí od dob vysvěcení kostela je známá karlovská pouť, která se koná vždy v neděli, která připadne po 5. srpnu.

Fojtství
Další významnou kulturní památkou je karlovské fojství ve Bzovém. Fojství bylo postaveno roku 1793. Do obdelníku obestavěný dvůr s hospodářskými staveními, obrovskou lípou a potokem tvoří v krásném prostředí dokonalý harmonický celek. V Rožnovském skanzenu můžeme nalézt budovu s názvem fojství z Velkých Karlovic, jedná se však pouze o jeho kopii. Fojství je známo také z filmu. Natáčely se zde Stíny horkého léta režiséra Františka Vláčila, Polévka ze sekyry a další.

Muzeum
Karlovice mají i své vlastní muzeum v bývalém kupeckém domě, který byl postaven roku 1813. Budova je napůl dřevěná, napůl zděná. Součástí budovy býval také obchod, v tom je dnes ono muzeum umístěno. Dnes je tento objekt památkově chráněný. Kromě stále expozice, která poskytuje výmluvný a charakteristický obraz života lidí v tomto koutu Valašska jsou zde také pořádány výstavy a vernisáže známých umělců.

Prales Razula
V katastru obce se nachází prales Razula (23,50 ha), který patří mezi nejstarší přírodní rezervace na Moravě. V roce 1924 byl prales prohlášen za přírodní rezervaci. Stáří stromů se odhaduje na 300 let a více. V Razule rostou vzácné rostliny a také zde hnízdí několik druhů chráněných ptáků.

Karlovské jezero
Nachází se v údolí Jezerné. O jezeře napsal pohádku Karel Jaromír Erben.

Rozhledna Sůkenická
nachází se v nadmořské výšce 952 m. Rozhledna nabízí překrásné výhledy na hřebeny Beskyd, Javorníků a slovenských hor.

Soláň (860m)
Patří k nejoblíbenějším pěším výletům. Je bájnou horou valašska. Někdy je nazývaná také jako „odraziště bohů“, jelikož zde působili známí malíři a umělci Alois Schneiderka, Karel Hofman a další. Nachází se zde informační centrum Zvonice Soláň, která zároveň slouží k pořádání společenských a kulturních akcí.

Město Karolinka
Sklářské město, se stálou expozicí skla.
V tomto městě je také možno navštívit ateliér a galerii akademického malíře Ilji Hartingera, popřípadě i koupit obrazy převážně s valašskou krajinou a tématikou.
Pro pěší a cyklo turistiku se nabízí údolní nádrž Stanovnice za městem Karolinka.

Javorníky
Nejvyšším vrcholem je Velký Javorník s 1071 metry. Větší část Javorníků leží na slovenské straně. Mezi hlavní turistcké cíle patří Kasárna, Portáš, Kohůtka.

Pokud máte zájem o celodenní výlet do okolí, můžeme doporučit např. 22 km vzdálený Rožnov pod Radhoštěm, kde se nachází známý skanzen. Můžete zde obdivovat např. valašskou vesničku s typickými valašskými dřevěnicemi a vůbec vše co k Valašsku patří. Dále v tomto duchu můžete pokračovat výletem na Pustevny až k známé soše Radegast, kde je možné vyjet částečně i lanovkou z Trojanovic. Na Pustevnách také najdete stylové restaurace s typickými valašskými pochoutkami.

Pokud hodláte navštívit okolí do 60 km, stojí za shlédnutí např. města Frenštát, Kopřivnice s automobilovým muzeem TATRA, zoologocká zahrada v Lešné, zámek ve Vizovicích a Vsetíně nebo lázeňské město Luhačovice. Na slovenské straně je to pak Žilina, Rajecké Teplice, Vrátná dolina a Sulov.

Vyberte si nabídky ubytování Velké Karlovice. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz

Penzion na Pluskovci

Penzion na Pluskovci
Velké Karlovice
75606

E-mail: zaslat poptávku online
Tel: +420 483 104 422


velikonoce-wellness-pobyt